22 Mayıs 2011 Pazar

pandora...

Pandora takıları al beni, al beni diyor sanki..Markanın Türkiye temsilcisi olan Saat&Saat’in sahibiRamazan Kaya “Pandora’nın başarısı herkesin alabileceği mücevher yapmaktan geliyor. Bu yüzden dünyada en çok satın takı markası.Pandora’yı cazip kılan en önemli faktörlerden biri bilezikler ve bu beileziklere takılan ufak ikonlardan oluşan altın, gümüş ve deriden charm’lardır." demiş.
 Pandora Danimarka’nın ünlü takı markası. Türkiye pazarına gireli bir kaç ay oldu.Gördüğü yoğun ilginin sonucunda Pandora takı ilk mağazasını açtı. Pandora markasının her kadının kendine özgü kolye ve bilezikler yaratmasına imkan tanıması yoğun ilgi gördü.

 Marka gelen taleplere cevap olarak İstanbul’da Marmara Forum alışveriş merkezinde ilk mağazasını açtı. Pandora 1982 yılında Danimarka Kophenhag’da Danimarkalı kuyumcu Per Enevoldsen ve eşi tarafından kurulmuş. Bugün Pandora Markasının 6 kıtada 50’den fazla ülkede 400 konsept mağazası mevcut.
 Pandora bin beşyüzden fazla model sunmakta. Portföyüne her yıl 200’ün üzerinde model ekliyormuş :)
Pandora koleksiyonları her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden ilham alınarak oluşturuluyormuş. Kadınların kendilerine özel kolye ve bilezik hazırlamasına imkan tanıyan marka, kolye ve bileziklerin burgu yöntemiyle dizayn edilmesi ile charm’ların vidalama yöntemi ile takılmasını dünyada ilk defa uyguluyormuş.
Benim gibi kararsızlar ne yapıyor acaba o parçaları seçerken?Sadece bir bileklik oluşturmak için saatlerimi mi harcamam lazım?.. :)

5 yorum:

fashiONözge dedi ki...

aa ben de dergide görüp bayılmıştım :))bak yine cookk begendim yaaa :))

esinspiration dedi ki...

beğenilmeyecek gibi değil :) takılarının her parçasını kendin seçip anlamlandırabiliyorsun böylece.. :)

Guz dedi ki...

yuzuk harikaymis :)

esinspiration dedi ki...

guz* evet yüzük de bileklikler de güzel, daha doğrusu her bir parça güzel :)

Mjstore Jewelery dedi ki...

KADIN VE CHARMLAR BÜTÜNLEŞİNCE ORTAYA ÇIKAN MUHTEŞEM ENERJİ

Charm, çekicilik, cazibe, tılsım, sihir anlamını taşıyan bir kelimedir. Bileklik, kolye, küpe vb aksesuarlara monte edilen, mana veya anlam ifade eden semboller yada varlıkların küçültülerek takı haline getirilmesidir.

Avrupa da 2000 li yıllardan itibaren, özellikle çekim yasası ve kuantum fiziği ortaya çıktıktan sonra başlayan farkındalıklar, kişiselleşme, öze dönüş akımı, büyük takı markalarını arayışa itmiş ve charm üretimini başlatmıştır.

Thomas sabo gibi dünya çapındaki markalar, pandora gibi her saniyede bir ürün satan devlerin bu hale gelmelerindeki en büyük pay charm üretimi ve kadınların buna olan büyük ilgisidir.

Sawarovski, tifany, chamila vb bütün markalar kadınların gittikçe artan talepleri karşısında devamlı yeni ürünler çıkararak pazardaki paylarını arttırmaya çalışmışlardır. Avrupadan sonra rusya, ukrayna vb bir çok ülke kadınları da bu takıyı keşfetmiş ve özellikle bileklik lere karşı büyük bir talep başlamıştır.

Charm takı olarak muhteşem olmasının yanında, kadınların kendini, duygularını, isteklerini, farklılıklarını, kendi hikayelerini anlatma da kulladıkları bir alfabe olmuştur.

Kelimeler gibi bir araya getirilen charmlar, sanki paragraflarıi kitaparı oluşturmuştur.

Ayrıca semboller toplumsal olarak belli bir anlam taşıdıklarından dolayı, taşıyan da ve gören de o anlamı düşündürmüş olması sebebiyle enerjilerini arttırarak yayarlar ve çekim yasası sebebiylede aynı enerjiyi çekerek büyütürler.

İşte bu sebepten dolayı charmlar aynı zamanda manevi anlam taşıyan, enerji çeken ve yayan birer tılsım olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

MJSTORE OLARAK BİZ İSE BUNLARA İLAVE OLARAK, ÖZELLİKLE DOĞAL TAŞLARIDA KULLANARAK SEMBOLLER, BURÇLAR, DOĞAL VE ŞİFALI TAŞLAR ÜÇLEMESİ İLE YAYILAN VE ÇEKİLEN ENERJİYİ DAHA POZİTİF VE YOĞUN HALE GETİRMEYİ PLANLAYARAK ÜRÜNLERİMİZİ TASARLAYARAK SİZLERE SUNDUK.

BU CHARMLAR İÇİNDEN, SİZE EN UYGUNLARINI SEÇİP KENDİ KİŞİLİĞİNİZ VE İSTEKLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA TAKILAR, BU DOĞRULTUDA ENERJİ ÇEMBERİ OLUŞTURMANIZ VE SÖK TAK ÖZELLİĞİ SAYESİNDE CHARM KOLEKSİYONUNUZDAN GÜNLÜK HAYATTA ANLIK DUYGULARINIZA GÖRE TEKRAR TEKRAR TASARLAYIP TAKILARINIZI DEĞİŞTİREEBİLMENİZİ SAĞLAYABİLMEYİ AMAÇLADIK.

İYİ, MUTLU, BAŞARILI, ŞANSLI VE BOLLUK BEREKET İÇİNDE OLMANIZ DİLEĞİYLE.